niedziela, 29 kwietnia 2012

Jestem mały talibanek :]

Witam

Dostałem ostatnio w prezencie od headache'a figurkę taliba, którego wyrzeźbił, a którego odlał mu Elhiem. Dziekuję bardzo :) Figurka przednia, i zasili z pewnością moje siły talibów :) Dowódca talibów aż się patrzy.


Pozdrawiam
Thomas

czwartek, 26 kwietnia 2012

Iraku cd...

Witam

Dzisiaj mała wrzutka tego co aktualnie mam na warsztacie. Są to mianowicie kolejne 2 T-72, 2 BM-21 Grad, które mają służy bardziej za markery niż brać udział w grze oraz 4 kolejne technicale wraz z działkiem p.lot, które pokazywałem nieco wcześniej. Dzisiaj technicale otrzymały kolor, a pancerka i artyleria lakier. Część z pojazdów jest już po niewielkim brudzeniu zaciekami rdzy. Chyba trochę przesadziłem z obiciami, ale miejmy nadzieję, że po nałożeniu washa i antishine'u będą wyglądać nieco lepiej :) Oto fotki:

Grady stoją na razie bez kół i z odłączonymi wyrzutniami. Wyrzutnie potraktowałem pigmentem 'zaczerniając' prowadnice.

Czołgi są tym razem bez zewnętrznych zbiorników paliwa ponieważ złożone są z uszkodzonych modeli. Brakuje mi też km'ów, ale może uda mi się coś na ten temat poradzić, chyba że ktoś ma odstąpić jakieś 2szt :P


Technicale na razie bez lakieru i jeszcze przed obiciami. Wymyśliłem sobie, że na ciemniejszych pojazdach zrobię brudzenie z aero jakimś jasnym kolorem. Na tym jasnym będzie brudzenie washem olejnym jak zwykle. Na dzisiaj to tyle.

Pozdro
Thomas

środa, 18 kwietnia 2012

Operatorzy HMG & TOW + WIP irackich pojazdów i medyków USMC

 Witam

Dzisiaj szybka wrzuta tego co popełniłem wczoraj i dzisiaj. Na początek dwie fotki irackich pojazdów - 2x T-72 i 2x BM-21 Grad - które przygotowywane są na majowego Grenadiera; T-72 jako siła, Grady jako markery :) Jak widać na zdjęciach pojazdy dostały malowanie bazowym kolorem. Do jutr przewiduje schnięcie, a jutro zajmę się resztą.
Kolejne dwa zdjęcia przedstawiają operatorów km'ów i wyrzutni TOW zamontowanych na HMMWV.


Na poniższych zdjęciach dwie figurki Caesara skonwertowane na USMC w MOPP'ach, ktre mają służyć jako dowódcy itp.I na koniec fotki świeżo skonwertowanych figurek Caesara i Elhiema, które będą służyć jako medycy i obsługa sanitarek. Znalazłem ostatnio dwa modele sanitarnych HMMWV więc przyda się do nich obsługa. Na drugim zdjęciu dałem zbliżenie mojej zabawy z GS'em - wyszło całkiem możliwie :) Na ostatnim zdjęciu skonwertowany medyk z plecakiem gotowy do niesienia pomocy :)Na dzisiaj to tyle.
Pozdrawiam
Thomas

sobota, 14 kwietnia 2012

Działko p.lot. do technicals'a

Witam

Dzisiaj na szybko wrzutka 3 zdjęć przedstawiających działko p.lot jakie popełniłem parę dni temu. Już dawno chodziło za mną wyposażenie technicals'a w działko przeciwlotnicze aż trafiła mi się okazja zakupu takowego na Allegro. Oczywiście jest to drugowojenne działko niemieckie takie jak na zdjęciu poniżej, ale IMHO nie przeszkadza to w niczym, a do samej gry w czasach współczesnych jak i dopasowania do modelu jest całkiem przyjemne. Działko ładnie zlewa się z pojazdem. Nie jest to co prawda ZU-23-2, ale na bezrybiu i rak ryba, a z tego raka jest całkiem porządna rybka ;) Brak mi jedynie obsługi w zestawie. Oto fotki:

Pozdrawiam
Thomas

środa, 4 kwietnia 2012

Dymki [WIP] cz.2

Witam

Mały update z dymkami. Na dzień dzisiejszy mam 4 z 8 dymów/eksplozji i 6 różnych flar sygnalizacyjnych. Na fotkach wygląda to tak:Jak widać do skończenia zostały podstawki.

Pozdrawiam
Thomas

niedziela, 1 kwietnia 2012

Dymki [WIP] cz.1

Witam

Dzisiaj testowo pomalowałem jeden wybuch wg TEGO - mniej więcej w połowie strony.

Niestety Green Stuff to nie gąbka, a raczej gąbka to nie green stuff i swoje humory posiada. Z racji gąbczaste (sic!) ;)) budowy ciężko się ją maluje. Niemniej jednak jestem zadowolony z efektu końcowego. Zdjęcia nieco przekłamują faktyczny wygląd, a w samym WIP nie zrobiłem zdjęcia z fazy malowania na pomarańczowo. Na bloga wrzucę innym razem całość. Tak przedstawia się wybuch:


Tutorial tudzież step-by-step pokażę przy następnej okazji.

pozdrawiam
Thomas