poniedziałek, 22 października 2012

Fallujah here I come!

Witam

Dzisiaj na szybko fotki zamówienia jakie zrobiłem u Elhiema. Na pierwszy ogień idą siły zakupione z myślą o ostatnim dodatku Fallujah. 10 zestawów piechoty plus kilka, które już mam w domu (dowodzenie, snajperzy, medycy) sprawiają, że powinienem mieć siłę plutonu USMC na okres operacji Phantom Fury, czyli walk w mieście Falludża. Bardzo spodobały mi się zasady i scenariusze z ostatniego dodatku do FoF'a, a jako że Marines biegali już w tym okresie w kamuflażu MARPAT zmuszony byłem zamówić co nieco. I tym sposobem pluton leży przede mną. Tak samo jak wcześniej miałem dosyć malowania kamuflażu Woodland tak podejrzewam, że teraz zbrzydnie mi właśnie MARPAT :)


Na pierwszej fotce znajduje się jeszcze jeden zestaw nowej serii Elhiema USMC in MOPP Suits, którą to wypuścił o jakieś pół roku za późno jak dla mnie (ponieważ mam już swój pluton ze wsparciem z przerobionych zestawów IBA), ale że zestaw jest całkiem ciekawy (M240, Shotgun, SMAW i Javelin) postanowiłem zakupić go jako uzupełnienia.

Oprócz tego są jeszcze 2 zestawy generycznych figur w hełmach kevlarowych i 1 zestaw komandosów + plastikowa figurka ESCII Warsaw Pact Troops bodajże, które po pomalowaniu będą robić za Afghan National Army w sile 3 drużyn ogniowych czyli 1,5 oddziału.


Na drugiej fotce znajdują się uzupełnienia do Afganistanu, mianowicie motocyklista, 2 zestawy cywili (kobiety w burkach i sprzedawca), oraz zestaw dowódczy US. Powinienem mieć jeszcze jeden zestaw cywilów (mężczyzn), ale Matt napisał mi, że aktualnie go nie posiada i dośle jak tylko będzie go miał na stanie.

Jak widać więc czeka mnie nie lada zabawa z figurkami. Muszę wykombinować jak malować MARPAT i jeśli pójdzie gładko to robota będzie skończona w miarę sprawnie.


Na dzisiaj to tyle.

Pozdrawiam
Thomas

sobota, 13 października 2012

Talibowie

Witam

Dzisiaj moja kolekcja Talibów, którą przygotowywałem na Pola Chwały. Na PCh rozegraliśmy dwa scenariusze Takur Ghar z dodatku Enduring Freedom, w których to wykorzystałem kilka spośród poniższych figur. Figurki są różnych firm - przy zdjęciach napisałem co to za firmy.Elhiem Figures:

Combat Miniatures i Caesar (ostatnia figurka):Britannia:
Elhiem, Britannia i Combat:Figurki WIP, nad którymi aktualnie siedzę:Do pomalowania zostało mi jeszcze po podliczeniu circa 50+ szt, z czego 20+ to cywile częściowo pomalowani. Oczywiście do kolekcji przydałoby mi się jeszcze kilka(-naście) setów różnych firm w tym S&S Models, kilka setów Britanni, Wartime Miniatures i Elhiema. Do tego kombinuje sobie nad konwersjami więc jeśli się uda kolekcja turbanów będzie się systematycznie powiększała.

Na dzisiaj to tyle
Pozdrawiam
Thomas