wtorek, 24 września 2013

Kombinezony przeciwchemiczne cz.2

Elo

Dzisiaj krótko i treściwie - fotka skończonych figurek w kombinezonach przeciwchemicznych.


Skończyłem też w zasadzie swój RPM - Rosyjski Park Maszyn. Dzisiaj położyłem washa i pomalowałem gąsienice. Jutro jak wszystko ładnie przeschnie gąsienice i koła przymocuję do modeli, nałożę warstwę AntiShine'a i koniec - fotki zapodam jak wszystko będzie na tiptop. Stwierdzam jednak, że spray Flames of War pomimo tego, że jest łatwy w użyciu ma jednak swoje wady. Z chemią MIG'a/AK Interactive coś jest nie halo. Proponuję pogrzebać w sieci i sprawdzić czy to ja coś źle robiłem czy faktycznie coś jest na rzeczy.

Pozdro
Thomas

czwartek, 19 września 2013

Rosyjski Park Maszyn cz.1

Witam

Dzisiaj mała wrzuta fotek pojazdów z Rosyjskiego Parku Maszyn (RPM) jaki mam zamiar pomału sobie dziergać. Jak pisałem w jednym z komentarzy pojazdy będą generyczne tj. bez żadnych oznaczeń. Dzięki temu będę mógł je wykorzystać w szerszej perspektywie. To co widzicie na zdjęciach poniżej 'się maluje' na Pola Chwały do scenariuszy jakie z Czakim będziemy rozgrywać.
Pojazdy to BMD-1 (2x ACE, 1x seria gotowców Ruskie Tanki), BRDM-1 (żywica Armo), BRDM-2 (S-Models) i UAZ 496 (żywica Hobby Den). Modele pomalowałem zielonym sprayem-podkładem Flames of War do drugowojennych Sowietów, ale i do moderna pasuje całkiem nieźle. Zrobiłem obicia gąbeczką, dodałem trochę rdzy (IMO trochę za dużo teraz widzę...). Na koniec całość będzie pomalowana jeszcze filtrem MIG'a żeby dodać głębię kolorów (UAZ już jest pomalowany testowo tym wynalazkiem). Jak wszystko ładnie przeschnie tradycyjnie zrobię jeszcze wash. Może dodam też jakieś przykurzenie ;) Oto fotki:
EDIT:

COŚ JEST MOCNO NIE HALO Z FILTREM. TO DZIADOSTWO PO NAŁOŻENIU NA POJAZDY ZACZĘŁO MI ZMYWAĆ FARBĘ!! WIDAĆ, ŻE FILTR GRYZIE SIĘ Z PODKŁADEM FLAMES OF WAR ALBO JA COŚ ZROBIŁEM NIE TAK, ALE MIAŁEM POWIEDZIANE ŻEBY KŁAŚĆ FILTR BEZPOŚREDNIO NA FARBĘ. PRZESTRZEGAM JEDNAK NA PRZYSZŁOŚĆ: NIE SZOROWAĆ PĘDZLEM PO MODELACH OPODKŁADOWANYCH SPRAYEM FLAMES OF WAR!! ZOBACZYMY JAK TO WYGLĄDA KIEDY FILTR PRZESCHNIE...
pozdr
Thomas

poniedziałek, 16 września 2013

Kombinezony przeciwchemiczne i freehandy

Elo

Szybka wrzuta. Jeden z docelowych 'mobów' jakie planowałem na PCh. Grupka żołnierzy w kombinezonach p.chem. W zamyśle żołdaki mają musztrę za karę, ale z drugiej strony zawsze można ich wykorzystać w scenariuszu gdzie potrzeba wojsk p.chem. Figurki to stary Airfix Nato Ground Crew. Plastik niestety dupy nie urywa stąd też widoczne zadziory i linie podziału. Poddałem się po kilku figurkach i wolałem zostawić jak jest niż pogorszyć jeszcze bardziej. Zasada 3 stóp znowu jednak działa :) Fotki:
I na koniec moje 'frihendy'. Chciałem jakoś ubarwić figurki bo wciąż te same kolory i malowania stają się nudne :)


Oczywiście wszystkie figurki w fazie WIP. P.chem potrzebują skończenia podstawek, a rebelianci dodatkowo skóra i bronie.

Pozdro
T

niedziela, 15 września 2013

LWP - Zimno Wojenni Polacy do FoF

Witam

Dzisiaj przedstawiam na fotkach moich Polaków, których przerabiałem specjalnie na tegoroczne Pola Chwały gdzie będą potrzebni do scenariuszy jakie przygotowałem razem z Czakim. Na fotkach widać 3 oddziały LWP. W teorii mają na sobie mundury w kamuflażu Moro, ale że bardzo ciężko jest ten kamuflaż odwzorować w tej skali poddałem się po kilku próbach. Zdecydowałem się na zasadę '3 stóp', a efekty widać na fotkach.
Figurki to Wietnamczycy (2 oddziały) i sowiecki Specnaz (1 oddział) z dorobionymi głowami z drugowojennych sowietów. IMO wyglądają całkiem znośnie. W przyszłości może dorobię jakieś dowództwo i pluton LWP będzie jak znalazł na scenariusze z okresu Zimnej Wojny. Oto fotki:

Pozdrawiam
Thomas