poniedziałek, 3 grudnia 2012

Park maszyn

Witam

Dzisiaj szybka wrzuta tego co mam w niedalekich planach (chociaż czas pokaże jak zwykle) do zrobienia w głównej mierze do armii radzieckiej. Modele poniżej zbierałem od dłuższego czasu więc niech nie zaskakuje Was ich ilość. Kilka z modeli jest już sklejonych i czeka na szpachlowanie. Na ostatnim zdjęciu biały model to PRP-3 - wóz kierowania ogniem artyleryjskim oparty na BMP'ie. Prawdopodobnie 2 BMP-2 zrobię dla armii irackiej, podobnie jak PT-76. Działa D-30 i 2A45 będę chciał wykorzystywać zarówno dla strony radzieckiej jak i afgańskiej.


Oczywiście nie są to wszystkie modele jakie mam do pomalowania/sklejenia. Gdzieś w otchłani modelarskiej znajdują się jeszcze bodajże 2szt T-72, jest też jeszcze kilka modeli żywicznych, a oprócz tego do przemalowania mam stos gotowych modeli AmerComu i modeli z serii Ruskie Tanki, które udało mi się wyłapać na Allegro. Zakupiłem też radzieckich/sowieckich czołgistów, których chcę przerobić na załogę powyższych pojazdów - zobaczymy jak wyjdzie.

Wciąż kończę talibów i wielkimi krokami zbliżam się w końcu do finiszu. Maluję ostatnie figurki i podstawki. Wkrótce update moich turbanów i zdjęcia rodzinne. Do projektu afgańskiego zakupiłem sobie ostatnio 2szt niemieckich działek p.lot., które kiedyś pokazywałem na pace terenówki, oraz 2sz sowieckiego działa artyleryjskiego 122mm. Oba modele od Zvezdy, oba drugo wojenne, ale IMO nadają się wyśmienicie dla talibów. Na dzisiaj to tyle.

Pozdrawiam
Thomas

2 komentarze:

Erhntly pisze...

woowww.. lots of kit and I can't find T-62..

ACME pisze...

Third photo from the top :)
Zacna kolekcja :)