poniedziałek, 2 czerwca 2008

Scenariusz (BKC) - Screaming Eagles - Bridge Blowers

Witam serdecznie. Dzisiaj kolejny scenariusz do rozegrania z kampanii 327 Pułku Szybowcowego. Poniżej gotowy do ściągnięcia archiwum, zawierające plik pdf oraz mapę.
Dodatkowe info na temat przebiegu zakładania ładunków wybuchowych w scenariuszu poniżej. W pierwszej turze oddział inżynierów musi podejść do miejsc oznaczonych flagą niemiecką. Całą drugą turę oddział musi poświęcić na założenie ładunków wybuchowych. W tym czasie nie może wykonywać ŻADNEJ innej akcji ani rozkazu (łącznie z akcją w fazie inicjatywy). W trzeciej turze w fazie inicjatywy inżynierowie mogą wysadzić most o ile znajdują się w bezpiecznej odległości (nie znajdują się na moście). Jeśli oddział inżynierów zakładał ładunki wybuchowe będąc na moście w trzeciej turze może poruszyć się i dopiero w czwartej turze w fazie inicjatywy wysadzić most. Jak widać w powyższym przykładzie wysadzenie mostów to dość długotrwała operacja i wymaga strategicznego rozplanowania jednostek i posiadanego czasu.
Pozdrawiam i życzę miłej gry.Bridge Blowers


US Army:

CO (CV10)

Infantry Company A:
HQ (CV9)
3 x Infantry Unit
1 x Support Unit (MG)

Support:
3 x Support Unit* (Bazooka Team)
3 x Engineer Unit (Combat Engineers)

* - Bazooka Team (Attacks: 1/30* przeciwko piechocie; Attacks: 5/10 przeciwko pojazdom)Germany:

CO (CV9)

Reconninassance:
4 x Recce Unit as bridge guards

Infantry Company 1 (4th turn):
HQ (CV8)
3 x Infantry Unit
1 x Support Unit (MG)

Infantry Company 2 (6th turn):
HQ (CV8)
3 x Infantry Unit
1 x Support Unit (MG)

Motorized Infantry Company 1 (10th turn):
HQ (CV8)
3 x Infantry Unit mounted on Transport Unit (Sdkfz 251/1)
1 x Support Unit (MG) mounted on Transport Unit (Sdkfz 251/10)

Motorized Infantry Company 2 (10th turn):
HQ (CV8)
3 x Infantry Unit mounted on Transport Unit (Sdkfz 251/1)
1 x Support Unit (MG) on Transport Unit (Sdkfz 251/10)

Panzer Support:
2 x Assault Gun Unit (Brummbar) (10th turn)
2 x Medium Panzer Unit (Pz-IV long) (10th turn)


Support:
2 x Support Unit (Sniper)
1 x Support Unit (AA, 37mm) mounted in field bunker (pillbox)
1 x Support Unit (Mortar)
1 x Support Unit (MG)


Główny cel zwycięstwa:
· Gracz kontrolujący stronę amerykańską musi przejąć kontrolę nad lokacjami zaznaczonymi na mapie niemieckimi flagami (mostami – kolejowym i drogowym), tzn. jednostka Gracza musi znajdować się w odległości przynajmniej 3cm od danego punktu oraz wysadzić mosty w powietrze.
· Gracz kontrolujący stronę niemiecką musi utrzymać kontrolę nad lokacjami zaznaczonymi na mapie niemieckimi flagami (mostami – kolejowym i drogowym), tzn. jednostka Gracza musi znajdować się w odległości przynajmniej 3cm od danego punktu.

Poboczne cele zwycięstwa:
· Gracz kontrolujący stronę amerykańską musi odeprzeć niemieckie wojska (zbreakować).
· Gracz kontrolujący stronę niemiecką musi odeprzeć amerykańskie wojska (zbreakować).

Dodatkowe informacje:
· Strona amerykańska powinna umieścić na planszy PRZYNAJMNIEJ 6 szybowców lub innych znaczników oznaczających miejsca gdzie pojawiają się w grze wojska amerykańskie, kładąc je na stole przed grą w odległości przynajmniej 15cm jeden od drugiego. Przy każdym z nich Gracz powinien umieścić po dwie jednostki swoich sił pamiętając jednak, że nie można umieścić dwóch jednakowych jednostek przy jednym szybowcu (np. dwóch oddziałów piechoty lub dwóch oddziałów inżynieryjskich przy jednym szybowcu).
· Gracze za obustronną zgodą mogą zdecydować się tylko na jeden Główny Cel Misji w postaci jednego mostu (kolejowego lub drogowego) z dwoma punktami, które należy wysadzić, bądź też w postaci dwóch mostów z jednym punktem, który należy wysadzić.
· Wszystkie jednostki, które w momencie wysadzania mostów znajdują się na ich powierzchni są automatycznie eliminowane z gry.
· Aby podłożyć ładunki wybuchowe jednostki inżynieryjne muszą znaleźć się w miejscach oznaczonych na mapie niemieckimi flagami i poświęcić jedną pełną turę (nie mogą w tym czasie poruszać się, ani wykonywać jakiejkolwiek innej akcji). Dopiero w kolejnej turze mogą poruszyć się. Wysadzanie należy przeprowadzić wg zasad podanych w podręczniku BKC (odpalenie ładunków odbywa się w fazie Inicjatywy).
· Oddziały inżynieryjne mogą oddalić się maksymalnie 20cm od którejkolwiek strony mostów i dokonać detonacji w fazie inicjatywy. Zakłada się, że inżynierowie zaminowali mosty i oddalili się na maksymalną odległość na jaka pozwalają im posiadane przewody elektryczne i detonator.
· Gracz niemiecki posiada działo AA umieszczone w bunkrze polowym (pillbox), oznaczonym na mapie czerwonym okręgiem.
· Dla jednostek Sniper należy użyć zasad dla snajperów z podręcznika zasad systemu ColdWar Comander bądź też z forum BKC & CWC

MAPA TERENU:
Brak komentarzy: