sobota, 24 stycznia 2009

Murki

Siemka
Jako, że u wszystkich, których blogi czytam trwa szał na zakupy, i ja znowu coś zakupiłem. Tym razem padło na murki z Allegro. Rodzaj i wygląd murków możecie zobaczyć na fotkach, a ja napiszę parę słów na ich temat.
Pierwsza i główna uwaga i zarazem wada (sic): wszystkie murki są jednostronne. Znaczy to, że faktura (cegły i słupki) jest tylko i wyłącznie po jednej stronie! Druga strona jest goła, gładka. Jedziemy dalej. Murki na pierwszym zdjęciu są bardzo cienkie i łamliwe. Jeden z nich pękł mi w transporcie i będzie potrzebna Kopelka. Ogólnie murki wykonane są z gipsu wobec czego są łamliwe i delikatne, ale też łatwe w obróbce. Na drugim zdjęciu część, która leży na płask również jest jednostronna, i tym razem mam na myśli tuta fakt, że ścięcie jest tylko lewostronne. Innymi słowy nie ma lustrzanego odbicia leżącej części, co znacznie ogranicza możliwości twórcze.
Do zalet jak wspomniałem należy łatwość obróbki, cena za zestaw jak i w sumie nie najgorszy wygląd ostateczny. Po pomalowaniu murki powinny przedstawiać się całkiem pozytywnie. Co do wysokości to pasują do 15mm figurek prawie idealnie.Pozdro
T

1 komentarz:

q.b. pisze...

yo!

niezłe te murki - też je kupiłem tylko gdzieś je posiałem w domu :) spoko malowanie :)

ps. wysłałem Ci na maila pierwsze znalezione resoraki - wszystkie od Matchbox-Lesney + Siku :)