czwartek, 29 września 2011

FYI: na warsztacie [update]

Czołem

Dzisiaj na szybko. Od pewnego czasu chodziła mi po głowie myśl pomalowania 2 rzeczy. Mianowicie pierwsza z nich to drużyna do rozbrajania IED'ów, druga natomiast to ekipa hazmat'u, czyli ludzie od zabawy ze szkodliwymi substancjami. O ile jak na razie nie zakupiłem figurek Brittani do zrobienia ekipy rozbrajającej IED'y o tyle ekipa hazmatu jest już w zasadzie pomalowana. Figurki zrobiłem z Airfix'owych astronautów. Niestety udało mi się zakupić tylko 4szt w jakims zestawie na Allegro, tak więc jak na razie tylko czwórka dzielnych panów do zwalczania Broni Masowego Rażenia Saddama będzie działała podczas gier. Malowanie miałem do wyboru dosyć duże, bo kombinezony są w kolorach żółtym, pomarańczowym, czerwonym, zielonym, niebieskim, a nawet szarym. Wybrałem takie jak na zdjęciu poniżej:

na chwile obecną figurki wyglądają tak:


Kolejne figurki to piloci do Black Hawków. Zakupiłem kilka sztuk tego śmigłowca z serii AmerCom'u i akurat jestem w trakcie malowania jednego z nich. Pilotów maluję na podstawie m.in. tych zdjęć:

(dla zainteresowanych; na zdjęciu jest Cliff Walcott, który pilotował śmigłowiec Super Six One w Somalii - vide Black Hawk Down) 

Na chwilę obecna moi piloci wyglądają tak:

Kolory ciutke przekłamane, ale są piaskowe na 101% :)
Do skończenia mam jeszcze Predatora, T-72 i Black Hawka, wszystkie w różnych stadiach malowania. Przedstawiaja się tak:
Jak widać Predator do całkowitego malowania aero, Black Hawk musi mieć dokończone szybki, a T-72 wymaga w zasadzie zamalowania szpachli i pokrycia washem. Ewentualnie dodam jakiś drybrush, ale nie jest to konieczne :)

Można powiedzieć, że skończyłemT-72. Należy mu się jeszcze tylko warstwa antishine'a i będzie gotowy do gry. Oto fotka (kolory znowu przekłamane, nie wiem czemu):


Na dzisiaj to tyle.
Pozdro
Thomas

2 komentarze:

Yori pisze...

Rozbrajacze - rozbrajają :)

Świetne pomysły i doskonałe malowanie, wielkie brawa!

QB pisze...

Apollo 13 ? :D

WTF? :D