sobota, 24 grudnia 2011

Wesołych Świąt

Wszystkiego najlepszego, wesołych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia, dużej kupki prezentów pod choinką oraz spełnienia wszystkich marzeń życzy Thomas!

Pozdrawiam

środa, 21 grudnia 2011

Iracka pancerka - WIP

Czołem

Dzisiaj fotka irackiej pancerki, która jest jeszcze w fazie WIP, aczkolwiek do skończenia pozostało już niewiele. Modele to diecast'y Amercom'u - francuski AMX-30 oraz radziecki T-55. Oba pomalowane są tak jak poprzednie moje modele, tymi samymi technikami, więc będą pasowały do całości idealnie. Co prawda AMX-30 nie był wykorzystywany przez Irak podzas drugiej wojny w Zatoce, ale jak to ładnie qb określił - jakiś zapomniany egzemplarza magazynowy mógł się zapodziać. Jak to się mówi - od przybytku głowa nie boli i prawie na pewno czołg zostanie wykorzystany w grach. T-55 będzie robił za czołg dowodzenia w moim irackim plutonie pancernym jako, że na razie mam pomalowane dwa Type59, a następne dwa czekają na malowanie. Da mi to łącznie po skończeniu pięć wozów w plutonie, o będzie raczej wystarczające do gier. Pozostałe dwa T-72, planowany PT-76 oraz kilka BMP'ów i BTR'ów powinny zaspokoić moje pancerne zapędy. Poniżej fotka czołgów:Na dzisiaj to tyle.

Pozdrawiam
Thomas

niedziela, 18 grudnia 2011

Technical'e - WIP

 Czołem.

 Na warsztacie mam ostatnio 4 kolejne resoraki, które po przemalowaniu będą mi służyły jako technicale. Na razie nie wiem jak je pomalować i w co dokładnie uzbroić, ale mam zamiar wzorować je na poprzednich pojazdach tego typu, które zrobiłem. Co do uzbrojenia to zakupiłem sobie kilka sztuk UAZ'ów do mojej armii Radzieckiej/Rosyjskiej i zamierzam wykorzystać zbędne bitsy do uzbrojenia resoraków widocznych poniżej. Jak na razie nałożyłem maskol na szybki, zakleiłem koła tak, że są teraz nieruchome i usunąłem pałąk z białego pojazdu. Prawdopodobnie zamaskuje też koła maskolem.


Zastanawiam się jeszcze nad kolorem pojazdów na jakie mam je przemalować. Któryś z nich dostanie prawdopodobnie jakieś kamo, lub malowanie 'plemienne' typu bohomazy żeby urozmaicić wygląd. Problemem może być jedynie brak obsługi uzbrojenia. Nie mam odpowiednich figur, a S&S models, który takich robi ma ich raczej drogich :/ Będzie trzeba improwizować w jakiś sposób...

pozdro
Thomas

środa, 14 grudnia 2011

Elhiem'owe konwersje USMC - WIP

Czołem

 Jakiś czas temu zamówiłem sobie u Elhiema pełny squad z dowództwem, wsparciem ATGM i snajperów z mocnym postanowieniem przerobienia ich na, nazwijmy to, wczesnych USMC z kampanii w Iraku z 2003r. Jak wiadomo USMC biegali w kombinezonach przeciwchemicznych w razie ataku Saddama bronią chemiczną. Problem w tym, że figurki Elhiema nie miały ani kapturów ani toreb z maskami przeciwgazowymi. Trzeba było dorobić je z Green Stuffu. Po rozmowie z ziomkiem Bartkiem, który to przerobił już figurki Elhiema na USMC w MOPP'ach i obgadaniu taktyki działania, zabrałem się za konwersje. Poszło całkiem gładko, biorąc pod uwagę fakt, że bawiłem się GS'em pierwszy raz. Kaptury i maski zrobiłem w dwa wieczory i jestem nawet zadowolony z ich wyglądu. Poniżej fotki moich wypocin:


 Niestety kilka dni po nałożeniu podkładu na figurki Bartek poinformował mnie, że Elhiem zamierza wypuścić swoją linię figurek USMC właśnie w MOPP'ach... Ręce opadają... Mówi się trudno. Będę miał do zrobienia mniejsze zamówienie następnym razem. Ja swoich USMC już mam i jestem z nich dumny :]

Pozdro
Thomas