czwartek, 14 czerwca 2012

Tematyczny Tydzień - Talibowe cz.1.1


 Witam

Dzisiaj rozpoczynam pierwszy, mocno spóźniony tematyczny tydzień. Na pierwszy ogień idą Talibowie. Figurki są produkcji Elhiema i pochodzą z pierwszej serii, tzn z serii, w której kilka figurek na zestaw powtarzało się. Teraz zestawy Elhiema mają każdą figurkę inną (poza kilkoma takimi jak strzelcy AA), więc przy zakupie kolejnych zestawów będę mile zaskoczony :)

Do malowania wybrałem na początek strzelców RPG + jednego strzelca z AK. Zauważyłem, że malowanie 4-5 figurek na raz w moim wypadku jest bardziej efektywna i wydolna, lepiej skupiam się na szczegółach i dopieszczeniu miniatur. Ot takie moje małe 'widzimisię' ;)

Oto co na chwilę obecną mam pomalowane:


 Poniżej, jeszcze w pudełkach znajdują się pozostałe figurki Afgańczyków różnych firm (Elhiem, Britannia, Wartime Miniatures IIRC). Kilka rzeczy mam zamiar jeszcze dokupić więc zestaw na pewno się powiększy. Pomalowane figurki zostały już tak przeze mnie zakupione i przyklejone są na drewnianych podstawkach. Będę musiał to zmienić ponieważ teraz luzem latają mi po pudełku. Cztery figurki w ostatnim pudełku to zestaw Al Qaidy Elhiema - Shadow Army. Pomalowałem go już dawno temu i czekają teraz spokojnie na zabawę podczas gry :)

Na dzisiaj to tyle. Wkrótce nowe fotki.

Pozdrawiam
Thomas

2 komentarze:

Tomasz Dobrowolski pisze...

Mam pytanie - jakiej średnicy podstawek używasz?

Thomas pisze...

2cm podkładki jakie można zakupić w Castoramie itp. +/- kilka milimetrów oczywiście. Biorę je na kilogramy ;)

Pozdrawiam