poniedziałek, 26 sierpnia 2013

Zakupy w The Scene - recenzja i ocena

Witam

Na początku sierpnia zdecydowałem się skorzystać z oferty promocji w sklepie The Scene, który to oferował 10 lub 20% (nie pamiętam dokładnie) upust na swoje produkty. Zamierzałem się z zakupami już jakiś czas z tego sklepu wobec czego chętnie złożyłem zamówienie. W jego skład weszły przede wszystkim kontenery na śmieci i klimatyzatory i kratki wylotowe od klimatyzacji, ale również kilka innych fajnych rzeczy. Jakoś wykonania i odlewów opiszę na końcu i wystawię swoją mało obiektywną ocenę ;) Jedziemy z fotkami:Zdjęcia przedstawiają testowy domek dla porówniania wielkości i dwie figurki (Caesr i Elhiem). Pierwszymi elementami, które są pokazane na fotkach to dwa odkryte zbiorniki na wodę. Można je umieścić albo na dachu albo na ziemi. Większy z nich jest w teorii zapełniony wodą, ten mniejszy jest pusty.

Kolejne zdjęcia przedstawiają dwa klimatyzatory. Na wielkość są całkiem spore, ale że są to jednostki sterujące całą A/C takie w sumie być powinny. Można je postawić na dachu lub na ziemi wg uznania.Kolejne zdjęcia przedstawiają kontenery na śmieci, które można zobaczyć na wszelakiej maści budowach itp. Na zdjęciach przedstawione są dwie wielkości kontenerów w dwóch opcjach: zapełnione i puste. Większe dedykowane są do 20mm, mniejsze do skali 15mm.
Kolejne zdjęcia przedstawiają kominy. Rzecz mała, ale cieszy oko. Ponownie pokazane są dwa rozmiary obok figurki dla zachowania skali. Kominy można postawić na płaskim dachu (tak jak na fotce) lub po spiłowaniu brzegu na jakimś skośnym.

Kolejne zdjęcia przedstawiają kratki wentylacyjne i domowe klimatyzatory ponownie w różnych rozmiarach. Co prawda na fotkach kratki i klimatyzatory stoją na dachu, ale próbowałem przymocować je do ściany budynku i wyglądają naprawdę fajnie.


Ostatnim elementem jest stalowa brama/drzwi. Nieco zawiodłem się na rozmiarze, ale na siłę znajdę dla niej zastosowanie.

OCENA:

Przede wszystkim przedmioty wyglądają na żywo o wiele inaczej niż na fotkach w sklepie. Na fotkach nie widać wielu detali, a i sam wygląd przedmiotów może mylić. Sam myślałem, że klimatyzatory te duże są odlane z metalu, a tymczasem są z żywicy. Po bliższym przypatrzeniu się widać że wszystko zrobione jest metodą chałupniczą - HIPS, plastikowe formatki, skalpel i klej. Nie powiem, wygląda to fajnie, ale liczyłem że coś będzie wyrzeźbione, będzie więcej detali. Tymczasem dostajemy do ręki odlane w metalu/żywicy elementy, które przy odrobinie cierpliwości i chęci jesteśmy w stanie zrobić sobie sami. Teraz kiedy mam w/w klimatyzatory czy też bramę w ręku widzę z jakich elementów się składa. Mało tego elementy składowe są na tyle widoczne że można nawet stwierdzić grubość zastosowanego HIPS'u.
Same odlewy są raczej dobrej jakości - bąbli jest mało lub nie ma ich wcale, a linie podziału przy elementach metalowych łatwo usunąć. Składowe elementy widoczne w gotowym odlewie to raczej wina niedokładnego wykonania 'matki' niż niedokładność odlewu.
Co do przydatności to IMO wszystkie elementy są fajnym i ciekawym uzupełnieniem pola bitwy czy też budynków. Nie są niezbędne, ale fajnie komponują się w gotowym terenie. W ogólnym rozrachunku wstępnie oceniłbym wszystko co kupiłem na 7/10.

Pozdro
Thomas

1 komentarz:

Phil pisze...

Nice and original!