niedziela, 15 września 2013

LWP - Zimno Wojenni Polacy do FoF

Witam

Dzisiaj przedstawiam na fotkach moich Polaków, których przerabiałem specjalnie na tegoroczne Pola Chwały gdzie będą potrzebni do scenariuszy jakie przygotowałem razem z Czakim. Na fotkach widać 3 oddziały LWP. W teorii mają na sobie mundury w kamuflażu Moro, ale że bardzo ciężko jest ten kamuflaż odwzorować w tej skali poddałem się po kilku próbach. Zdecydowałem się na zasadę '3 stóp', a efekty widać na fotkach.
Figurki to Wietnamczycy (2 oddziały) i sowiecki Specnaz (1 oddział) z dorobionymi głowami z drugowojennych sowietów. IMO wyglądają całkiem znośnie. W przyszłości może dorobię jakieś dowództwo i pluton LWP będzie jak znalazł na scenariusze z okresu Zimnej Wojny. Oto fotki:

Pozdrawiam
Thomas

7 komentarzy:

foliescu pisze...

Przepraszam bardzo, ale widzę tam czerwone maki, to bardzo niepoprawne.. powinny być chabry z poligonu :)

A do FoF to może jeszcze rebeliantów z Solidarności dorobisz? W podręczniku występowali..

Fajne :)

Maniex pisze...

Pluton wyszedł bardzo fajnie! W przypadku wietnamczyków dałbym się nawet oszukać że to dedykowane figurki! Moro daje rade, sam bym lepiej nie potrafił. Tylko specnaz nie do końca mi pasi ze względu na krótki rękaw u niektórych ludków. Czekam na dowództwo plutonu! :-)

Thomas pisze...

Siema. Dzięki za komentarze. Ci w krotkich rękawach to jak się nie mylę właśnie wietnamczycy. Dowództwo dorobię pewnie już po polach chwały. Co do cywili to kupiliśmy razem z czakim figurki kolejkowe ale będzie przy nich bardzo dużo roboty. Trzymają skalę ale jakość wykonania jest tragiczna. Może jakoś niedługo postaram się wrzucić fotki to sobie zobaczycie. Pozdro

Maniex pisze...

Fakt, zmyliła mnie duża ilość dodatkowego blingu przy pasie. Planujesz jakiś cięższy sprzęt dla nich?

Thomas pisze...

Jeśli mówisz o pojazdach to 'się malują' m.in. właśnie generyczne BRDM'y więc będą pasowały jak ulał. Do tego na pewno stworzę generyczne BMP'y, mam też jakąś Szyłkę, a co do czołgów to raczej nie trzeba komentować. Do wyboru do koloru - PT-76, T-55, T-72. Wszystko dostępne. Mówiąc generyczne mam tutaj na myśli w kolorze zielonym co by pasowały i do Polaczków i do Ruskich :)

Pozdr

rrober pisze...

A kiedy to Polacy wpuszczali bluzy mundurowe w spodnie?

Thomas pisze...

Łoj tam... ^^