czwartek, 19 lutego 2009

TUTORIAL - Współczesna Brytyjska Piechota

Witam.
Dzisiaj przedstawię tutrial szybkiego malowania współczesnej brytyjskiej piechoty zaprezentowany przez Piers'a na forum Ambush Alley i za jego również zgodą. Tutorial jest na tyle ciekawy, że postanowiłem przetłumaczyć go na nasz język i zaprezentować szerszej publice :) A więc do dzieła
Tekst i zdjęcia należą do Piers'a !
(Pamiętaj: kliknij na obrazek aby go powiększyć)

Malowanie zaczynamy od nałożenia czarnego podkładu na figurki.

Do malowania munduru będą potrzebne następujące farby:
Vallejo Iraqi Sand
Vallejo English Uniform
GW Wash Devlin Mud
Black - do malowania gogli i dodatków NVG (noktowizory, itd.)
White lub Beige do robienia highlight'u na broni i dodatkach NVG.


Do malowania broni potrzebnne będą następujące farby:

Vallejo German Dark Grey
Vallejo Russian Uniform
Vallejo Oily Steel


Do malowania ciała potrzebne będą następujące farby:

Vallejo Red Leather
Vallejo Dark Flesh
Vallejo Flesh Tone


Obrazki poniżej ukazują model testowy i grupę figurek pomalowanych później. Jednakże wash zrobiony na figurce testowej okazał się zbyt ciemny z powodu wykorzystania zbyt starego GW'ego wash'a. Wygląda na to, że pigment wytrąca się i osadza tworząc ciemniejszy odcień. Dla pozostałej grupy figurek użyty został nowy pojemnik wash'a i od razu widać różnicę w odcieniu.

Faza 1 - Nałożenie Vallejo Iraqi Sand na czarny podkład.
Faza 2 - Dodanie plam na mundurze i pomalowanie butów kolorem Vallejo English Uniform .
Faza 3 - Nałożenie wash'a GW Devlin Mud.
Faza 4 - Nałożenie highlight'u na buty oraz wyposażenie i hełmy aby nadać im wyrazistość.
Faza 5 - Pomalowanie broni, w tym wypadku z wykorzystaniem farb Vallejo German Dark Grey i Vallejo Russian Green.Faza 6 - Pomalowanie widocznych części ciała. W tym wypadku użyto trzytonowego schematu malowania, zaczynając od bazowego Vallejo Red Leather dla uzyskania głębszych cieni, a następnie pozostałych dwóch kolorów dla podstawowego koloru i highlight'u. Jest to szybka metoda malowania nie wymagająca mieszania farb.... i na konieć gotowy model na wykończonej podstawce

Mam nadzieję, że ten krótki i ciekawy tutorial zainspiruje do malowania brytyjczyków :) Dodam, że poprosiłem również Piers'a o pozwolenie na przetłumaczenie kolejnego tutorialu, tym razem dotyczącego piechoty US w Iraku.
Podziękowania dla Piers'a!

Pozdrawiam
Thomas

2 komentarze:

q.b. pisze...

bravo ! :) bardzo fajny tekst - zaczynam coraz bardziej poważnie myśleć nad AA :)

rrober pisze...

Też jestem wielbicielem Piersa (V czy jak tam się czasami nazywa na róznych forach) - chociaż moim zdaniem ci Brytyjczycy są uproszczeni na maxa (malowałem współczenych Brytoli do Europy i dałem coś ze trzy razy tyle kolorów : - http://rrober.blogspot.com/2008/03/wspczesna-piechota-brytyjska.html )- nie będzie mi to jednak przeszkadzało, kiedy będę malował swoich Brytoli do Iraku i z pewnością skorzystam z tego tutoriala :)