wtorek, 13 marca 2012

USMC MOPP Suits 2gi oddział

Witam

Zadowolony z efektów końcowych moich USMC w MOPP'ach dziergam właśnie drugi oddział owych żołnierzy. Z luźnych figur Elhiem'a zasilonych plastikami Revell'a i Caesar'a wykombinowałem pełen 2gi oddział oraz kilka luźnych figurek na 'wymianę' - kilka figur w pozach 'dowódczych', parę strzelców wyborowych itp. Co prawda plastiki różnią się nieco uposażeniem i ciutkę wielkością, ale suma summarum całkiem ładnie wtapiają się metale od Elhiema. Wczoraj zakupiłem również trzeci oddział u Elhiema wraz z kilkunastoma innymi zestawami jego figur, więc po skończeniu malowania tych co mam aktualnie na warsztacie, powinienem otrzymać świeże miniaturki do pomazania farbą.
Drugi oddział na chwilę obecną jest wzmocniony przez ciężką drużynę ogniową, która zamiast typowej SAW'ki (M249; 5,56mm) ma w składzie GPMG (M240; 7,62mm). W sklepie Elhiem'a jest dostępna gotowa taka drużyna i ja na podobieństwo i z racji braku odpowiednich figurek ;), stworzyłem właśnie taki oddział. Docelowo mam zamiar pomalować pełen pluton wraz ze wsparciem. Poniżej fotki WIP oddziału:


Pierwsza drużyna ogniowa (Caesar, Revell, 2x Elhiem)


Druga drużyna ogniowa (4x Elhiem)


Trzecia drużyna ogniowa (2x Elhiem, Caesar, Elhiem (M240))


Strzelcy wyborowi - Designated Marksmen's do wymiany w poszczególnych drużynach


Nie robiłem fotek w pozach dowódczych ponieważ są jeszcze 'czarni' od podkładu :) Bardzo chętnie przeczytam co macie do powiedzenia na temat mojego pomieszania metali z plastikami. IMO wyszło bardzo znośnie i nie powinno to przeszkadzać podczas gier, ale może ktoś inny ma inny punkt widzenia. Czekam na komentarze.

Na dzisiaj to tyle.
Pozdrawiam
Thomas

2 komentarze:

Gowan James Ditchburn pisze...

very cool I like the look of these figs

Jarek pisze...

Dobra robota. Ja nie potrafię rozpoznać, który model jest z jakiej firmy. Malowanie ekstra.