piątek, 19 czerwca 2009

Iracka zabudowa 1/2
Yo!

Żeby nie było, że nic nie robię Na początek wrzucę zdjęcia z dziwnymi tworami, które dzisiaj popełniłem i przy których miałem trochę problemów :) Oto one:

Co to takiego? Dla tych, którzy jeszcze się nie domyślili polecam przeczytanie tytułu posta. Dla tych, którzy nie domyślili się i po przeczytaniu tytułu powinni spojrzeć na wcześniejsze posty o podobnym tytule Jeśli mimo tego nie widać co to takiego będzie to ogłaszam, że to wczesne budynki irackiej zabudowy pod skalę 1:600 Na razie bez dachów, za które biorę się za chwilę. Na 2 i 3 zdjęciu dla porównania podstawiłem nieskończonego BTRa, T-62 i T-55AM. Stwierdzam, że domki nie wyglądają źle, ale do efektu końcowego trzeba poczekać. Oczywiście gotowe domki lecą pod "śpreja", a na koniec kosmetyka w postaci okien, drzwi, cegieł i pęknięć. Zastanawiam się jak zrobić kopułę do meczetu i na razie wpadł mi pomysł na odcięcie łebka od jakiegoś nitu lub wkręta, oczywiście takiego kulistego
Same domki robię z potrzeby jako, że nie ma podobnych budynków w tej skali. Szukałem papierowych odpowiedników, ale niestety. Na stronach, które przeglądałem nie znalazłem takiej zabudowy, chociaż natrafiłem na kilka fajnych projektów. Aktualnie kleję papierowy model The Wirt Dexter Building w skali 1:500, a w kolejce czekają Sun-Times Building i jakaś stodoła w tej samej skali. Te budynki będą przeznaczone do gier CWC w scenerii zimnej wojny z gatunku "gdzieś w Europie". Inne ciekawe budynki tego typu muszę albo skleić (kilka już nawet mam) lub przeskalować i dopiero wziąć się za drukowanie i sklejanie.

Na dzisiaj to tyle.
Pozdro
Thomas

P.S. Komentarze na temat budynków i pomysły ich udoskonalenia mile widziane

5 komentarzy:

q.b. pisze...

ojojoj - jakie maleństwa :D

zapowiada się bardzo ciekawie :)

pozostaje życzyć cierpliwości i uporu w pracach :)

Jarek pisze...

Malowanie jak zwykle pierwsza klasa, superaśne te czołgi.
Wiocha też się nieźle zapowiada.
A na kopułe meczetu proponuję ci poszukać opakowania po tabletkach, wiesz taki listek z bąblami przezroczystmi. W domowej apteczce pełno takich i pewnie uda ci się znaleźć odpowiedniej wielkości.

Thomas pisze...

Dzięki Panowie za dobre słowo ;)

A wiesz Jarku, że to nie głupi pomysł... :> Zaraz idę poszukać czegoś odpowiedniego. Domki już mają dachy z tekturki :) Wyglądają fajowo ;)

Pozdro
T

Jarek pisze...

Wiem :]
Dawaj vip-y tych domków, noże jakiś plagiacik zrobie :)
A przez te Twoj czołgi i domki, bede musial znowu coś kupić ... wrrr!! :)

Thomas pisze...

Jarku, dorobiłem kopuły z wyprasek od leków. Wyglądają świetnie :) Dzisiaj będą "śprejowane", a jutro wrzuce w ciągu dnia fotki. Jutro w nocy będą pewnie malowane okna, drzwi itd.

Pozdro
Thomas