poniedziałek, 25 lipca 2011

Rebelianci cz.3 - Czerwona Komórka

Czołem

Dzisiaj zdjęcia skończonej, wreszcie, Czerwonej Komórki - rebeliantów w czerwonych arafatkach ;) Kilka figurek dostało delikatne modyfikacje głów - do wychwycenia przez sprawne oko :) Oto fotki:


I zbliżenie na pana w klapkach :D
Na koniec fotki grupowe:

Pozdrawiam
Thomas

6 komentarzy:

Inkub pisze...

Świetnie wyszły te arafatki, bardzo mi się podobają. A pomysł z powiewającymi końcami chust dodaje dużo dynamizmu. Bardzo fajne.

Gonzo / Ancestor pisze...

To metalowe ludki? Fantastycznie wyszli...

Thomas pisze...

To nie metal tylko plastik :) Figurki Ceasar Miniatures ;)

Pozdro

rrober pisze...

Bardzo ładni - Co do czerwonych arafatek to gdzie je stosowali? Czy to nie był wyróżnik oddziałów nastawionych antypalestyńsko? Chodzi mi o beduinów w Armii Jordańskiej? Miały je chyba też formacje, które nie podporządkowały się władzy Arafata?

QB pisze...

Czerwony to między innymi główny kolor nakryć głowy członków irackiej partii Ba'ath (zdelegalizowanej w Iraku po 2003 roku przez Koalicję).

Czerwień nawiązuje oczywiście do tradycji fundamentalistów islamskich - to jeden z głównych kolorów flagi z 1916 symbolizującej Rewolucję Islamską... Mało tego - czerwień jako kolor jest do dziś dzień nieodzownym elementem flagi w każdym arabskim kraju : Syrii, Kuwejtu, Emiratów, Jordanii, Egiptu, Iranu, Libii... etc...

Jest także ukłonem w stronę Syryjczyków, którzy jako pierwsi założyli partię Baath u siebie w 1946 roku oraz tłumnie stawiali się jako ochotnicy, "jihadyści" do walki jako partyzantka przed i po 2003 roku w Iraku :)

Thomas pisze...

Znaczy się więcej czerownych arafatek muszę domalować :)

Pozdro